<< Previous Year Current Year: 2019-2020 Next Year >>
District Executives
 

DGE - District Governor-Elect

 
member Name Info ImgJoe Kashi
member photo
DGE - District Governor-Elect
 
 
 

DGN - District Governor Nominee

 
member Name Info ImgCheryl Metiva
member photo
DGN - District Governor Nominee
 
 
 

PDG - Immediate Past District Governor

 
member Name Info ImgN. Diane Fejes
member photo
PDG - Immediate Past District Governor
 
 
 

District Governor Designate

 
 

District Treasurer

 
 

District Secretary

 
 

District Admin Secretary

 
 
District Officers and Directors
 

Committees

Committees
 
 
 

District Conference Committee

 
member Name Info ImgCindy Wright
member photo
District Conference Committee
 
 

Public Image Co-Chair

 
 

Foundation Chair

 
 

Polio Plus Chair

 
 

Grants Co-Chair

 
 

Grants Co-Chair

 
 

District Grants Chair

 
 

Global Grants Chair

 
 

Grant Resource Leader

 
 

District Insurance Representative

 
member Name Info ImgDavid Kester
member photo
District Insurance Representative
 
 
 

New Generations - Youth Exchange Chair

 
member Name Info ImgJeff Johnson
member photo
New Generations - Youth Exchange Chair
 
 
 

New Generations - Youth Exchange Deputy Chair

 
member Name Info ImgCheryl Keepers
member photo
New Generations - Youth Exchange Deputy Chair
 
 
 

New Generations - Youth Exchange Outbound Coord.

 
member Name Info ImgDebbie Bushnell
member photo
New Generations - Youth Exchange Outbound Coord.
 
 
 

New Generations - Youth Exchange Inbound Coord.

 
member Name Info ImgJamie Letterman
member photo
New Generations - Youth Exchange Inbound Coord.
 
 
 

New Generations - Rebound Coord.

 
member Name Info ImgShannon Haugland
member photo
New Generations - Rebound Coord.
 
 
 
Assistant/Area Governors
 
 

South Central Anchorage

 
 

Kenai Peninsula/Homer/Kodiak/Seward

 
member Name Info ImgLori Draper
member photo
Kenai Peninsula/Homer/Kodiak/Seward
 
 
 

Mat-Su/Eagle River

 
 

Southeast